CZYTAMY

ABY INSPIROWAĆ DZIECI DO CODZIENNEGO CZYTANIA…
_________________________________________________________________
Wrzesień i październik upłynął trzecioklasistom pod znakiem czytelnictwa.
Dnia 21 września 2018 roku uczniowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią AGNIESZKĄ FRĄCZEK
w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lini, zorganizowanym  w ramach projektu „LIŃSKI SALONIK POETYCKI”. Poetka swoją popularność zawdzięcza wierszom dla dzieci, których motywem przewodnim wielu z nich jest poprawna polszczyzna.Autorka zaciekawiła słuchaczy wierszykami „Byk jak byk” i „Złap byka za rogi”, poprzez które pomaga najmłodszym ustrzec się popularnych błędów językowych. Objaśniała pojęcia, które nierzadko sprawiają problemy nawet dorosłym. Opowiadała również o przezabawnych wierszykach, gdzie bohaterami są różne zwierzęta.
Spotkanie z pisarką wniosło wiele wartościowych treści w życie dzieci, które z  zainteresowaniemchłonęły wszystko o czym opowiadała. Na koniec najbardziej zaabsorbowani czytelnicy mogli zakupić książki, które zostały opatrzone autografem pani Agnieszki.
W ramach ogólnopolskiego programu czytelniczego organizowanego przez sieć sklepów Biedronka pod hasłem “Przygody Gangu Słodziaków” trzecioklasiści uczestniczyli w DNIU GŁOŚNEGO CZYTANIA (o czym wspominaliśmy niedawno), podczas którego o słodziakowych przygodach przeczytała pani Dyrektor - Barbara Klebba. Ponadto uczniowie klas trzecich starali się codziennie czytać w domu przez 10 minut i w nagrodę otrzymywali naklejki z postaciami zwierzątek. Niektórzy mają już swoje Słodziaki-pluszaki, którym „czytają”. Szkoła zaś dodatkowo zorganizowała wewnętrzną akcję „POCZYTAJ SŁODZIAKOWI” w ramach, której odbyło się już kilka spotkań. W naszych progach gościła pani Jadwiga Sommer – wieloletnia dyrektor szkoły. Innym razem Słodziakowi czytała polonistka - pani dyrektor Sylwia Miszk, a także mama ucznia Patryka – pani Katarzyna Trowska. W ramach konkursu uczniowie napisali krótkie historie o dalszych przygodach Gangu Słodziaków
i zilustrowali je. Mamy nadzieję, że będą one inspiracją do powstania nowych pozycji książkowych.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju dzieci i w dalszym ciągu zachęcamy rodziców, inne osoby oraz instytucje do aktywnego wspierania inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych.

Wychowawczynie klas trzecich
 
 
 
Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności