Wycieczka do Fokarium w Sarbsku

      15 maja grupa 5 latków wraz z 0a i 0b wybrała się na wycieczkę autokarową do Sea Parku w Sarbsku.
Na początku odwiedziliśmy fokarium z uchatkami kalifornijskimi, które jest niewątpliwie największą atrakcją całego kompleksu. Z bliska mogliśmy oglądać jak odbywa się karmienie tych zwierząt połączone z ich treningiem. Uchatki były przesympatyczne i prezentowały przeróżne sztuczki , wprowadzając w zachwyt wszystkich widzów.
     W Parku zwiedziliśmy też Oceanarium Prehistoryczne 3 D , gdzie zobaczyliśmy pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich. To bardzo ekscytujące przechadzać się pośród tych stworzeń budzących grozę gabarytami, odgłosami i wyglądem. Kolejnym punktem był udział w interaktywnym widowisku multimedialnym z udziałem zabawnego wieloryba „Błękitek Live Show”. Następnie zwiedziliśmy Statek Pirata do którego mogliśmy wejść.
     Chodząc uliczkami Parku oglądaliśmy największe żyjące ryby i ssaki morskie w ich naturalnej wielkości, a także mieliśmy pełną wrażeń przejażdżkę pirackim pociągiem.
     Nasz pobyt w Sea Parku to była edukacyjna przygoda i jednocześnie niezwykle miło spędzony czas. Wróciliśmy zmęczeni, ale z bogactwem przeróżnych wrażeń.
Przygotowała:
 Angelika Klejna
Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności