Wycieczka piesza do stajni Sabat w Lini

       Dnia 10.06.2024r.  klasy 6a i 6b uczestniczyły w kolejnej już pieszej wycieczce, tym razem do stajni Sabat w Lini. W miejscu docelowym na dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz kilka niecodziennych atrakcji przygotowanych przez gospodarza obiektu, panią Julię Lewińską. 
      Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w „warsztatach o sekretach koni”, gdzie poznali budowę anatomiczną konia i wiele ciekawostek o tych zwierzętach. Uczniowie dowiedzieli  się, na czym polega prawidłowa pielęgnacja i żywienie konia. Zapoznali się też ze sprzętem jeździeckim oraz z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas kontaktu z końmi. Uczniowie bardzo chętnie słuchali opowieści o koniach. Spacerując po boksach i wybiegach poznali wszystkich mieszkańców stajni – konie, kuce, kotki, ślimaczki, robaczki itd.  Największą atrakcją okazały się przejażdżki na koniach oraz ich głaskanie i czyszczenie. 
        Pogoda wyjątkowo dopisywała i sprzyjała integracji uczniów na świeżym powietrzu a kiełbaski i inne rarytasy smakowały wyśmienicie. Pomysł takiej formy integracji zaproponowany został przez rodziców klasy 6a. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, poczęstunek i pyszne lody.
Dziękujemy p. Juli Lewińskiej za możliwość skorzystania z pobytu w STAJNI SABAT.
Opiekunami podczas wycieczki była p. Hanna Kożyczkowska i p. Łukasz Łapczuk.


 
Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności