PODSUMOWANIE II-GO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

              16 kwietnia 2024 r. odbył się finał II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o ekologii i ochronie środowiska. Nasz konkurs już drugi raz gromadzi utalentowanych młodych ludzi, którzy wykazują się pasją do nauki, troską o nasze środowisko i innowacyjnym podejściem do Ekologii. lasu.
Konkurs adresowany był do uczniów klas 5 – 8 szkół podstawowych województwa pomorskiego. Uczniowie brali udział w pozytywnej rywalizacji. Rozwijali swoje zainteresowania. Dzięki poszerzeniu wiedzy ekologicznej, kształtowali wrażliwość i szacunek do przyrody.
 Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku oraz Wójta Gminy Linia. Organizowany był na 3 etapach: szkolnym, powiatowym i wojewódzkim, wzięło w nim udział 67 uczniów ze szkół województwa pomorskiego, do etapu powiatowego zakwalifikowała się 26 uczniów, z których wyłoniono 7 finalistów etapu wojewódzkiego.

Uczestnicy odpowiadali na pytania przed komisją, w skład której wchodzili:

Pani  Lilianna Koszutowska – rzecznik prasowy Nadleśnictwa Strzebielino

Pan Zbigniew Suchta – Leśniczy Leśnictwa Kamionka
Pan Sławomir Krzymowski – Leśniczy Leśnictwa Kętrzyno
Pani Dorota Delura – nauczycielka biologii i chemii, pomysłodawczyni konkursu.
 
Po sześciu rundach części zasadniczej i dogrywce udało się wyłonić laureatów I, II i III miejsca.

Laureaci:
I miejsce Jan Trepczyk ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Bożympolu Wielkim, opiekun Irena Wejer
II miejsce Zofia Tłuścik z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lini, opiekun Monika Ramczyk - Tłuścik

III miejsce Weronika Grzenkowicz ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Niezłomnych
w Pobłociu, opiekun Justyna Langa-Pobrucka

 

Nasz konkurs został wpisany do wykazu zawodów wiedzy, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Laureaci na szczeblu wojewódzkim I, II i III miejsca otrzymują 2 punkty w procesie rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej oraz prawo do umieszczenia konkursu na świadectwie ukończenia szkoły.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku udzieliła nam wsparcia merytorycznego i dostarczyła również materiały do bibliografii konkursowej. Lasy Państwowe, Wójt Gminy Linia oraz firma ElwozEco  wsparły finansowo organizację tego ekologicznego przedsięwzięcia, a firma Energa, ElwozEco oraz Kaszubski Park Krajobrazowy podarowały również gadżety.Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności